Do nové sezóny jsme vstoupili vítězně

Malešice v Plzni

(mh) - Čtvrtek 25.2. se pro Malešice stal prvním dnem nové sezony. Utkání hrané venku v Plzni bylo první zkouškou naší zimní přípravy. Bohužel jsme nedorazili v plné sestavě, ale i oslabeni jsme úvod ligy zvládli, ačkoliv máme ještě co zlepšovat.

První perioda se rozjela slibně, když Tomáš Beran, jako správný kapitán, otevřel již po 45 sekundách skóre. Na dalších několik minut se přísun branek zastavil a hra vypadala přesně tak, jak hodně prvních zápasů vypadá. Do 7. minuty to bylo nahoru dolu, nepřesnost se střídala s nedůrazem a atraktivita upadala. Po této nezáživné pasáži se během 12 vteřin prosadili Jindřich Plecitý a Ondřej Podroužek a náš útok se dostával do dalších šancí, ale pokaždé ztroskotal na dobře chytajícím Řezáčovi. A tak domácí využili brejků a utkání do konce periody vyrovnali po trefách Střechy, Hanzlíka a Škouly.

Ve druhé periodě se rozjel nejlepší malešický střelec Ondřej Podroužek a z kraje čtvrtiny zařídil odskočení o 2 góly, čímž završil hattrick. Záhy se k němu připojil i Jindřich Plecitý, který dal svou druhou branku a posléze i Jan Šůs, když s Kamilem Trhlíkem vyrazili do úniku. Šůs nahrál Trhlíkovi, který si položil gólmana na zem, ale ukázal, že není sobec, prázdnou brankou pohrdl a o mantinel nahrál zpět Šůsovi, který neomylně zvýšil na 3:7. Za domácí korigoval Jakub Hanzlík, ale do poloviny utkání ještě proměnili šance Jan Adamiec, Martin Tolar a opět Ondřej Podroužek.

Druhá polovina zápasu začínala pro nás dobrým rozdílem 4:10 a jak je naším častým zvykem, nechali jsme se tím ukolébat a hra se vrátila k obrazu prvních minut zápasu. Jedinými výjimkami byla nevyužitá přesilovka po Kohoutově faulu a gól Ladislava Kopfsteina z poloviny periody.

Závěrečnou periodu jsme opět otevřeli my. A to hned 30 sekund po jejím začátku, když Martin Tolar zamířil přesně k tyči. Neuběhla ani minuta a za domácí odpověděl Adam Střecha díky zmatkům v malešické obraně. Poté, s výjimkou 5. gólu Ondřeje Podroužka, drželi na chvíli iniciativu domácí Old Dogs a díky tomu stáhli na 8:13. Zásluhy na tom mají Střecha a dvakrát Kohout. Od poloviny závěrečné periody se ale podařilo vrátit klid mezi malešické hráče a následovaly ještě 2 trefy Adamiece, který taktéž uzavřel hattrick a Podroužkův 6. gól.

Old Dogs Plzeň - TJ Malešice 8:16 (3:3, 1:7, 0:1, 4:5)