Rubriky
Uncategorized

Letní soustředění mládeže 2021

(hp) – Po několikaměsíčních přípravách jsme v polovině srpna dorazili s našími mladými hráči do Doks s cílem zdolat hrad Bezděz, a také se trochu zdokonalit v lakrose. Předposlední týden v srpnu tak proběhlo první samostatné malešické mládežnické soustředění.

Hlavní náplní bylo samozřejmě trénování lakrosu, konkrétně interkrosu a boxlakrosu, ve dvou věkových skupinách. Mladší se věnovali bezkontaktnímu interkrosu, i když si někteří občas zaskočili na boxlakrosové hřiště. Starší pravidelně běhali v plné výstroji mezi mantinely.

Bez dobrých základů se sportovat nedá, a tak se po důkladném ranním protažení všichni snažili správně absolvovat běžeckou abecedu i další průpravné cviky.

Občas jsme vyrazili s lakroskami i do lesa. Dopravit házením lakrosový míček na Králův stolec vypadalo jako jednoduchý úkol, ne všichni se však vydali přímou a jednoduchou cestou. K cíli ale nakonec dorazili všichni.

Hlavní náplní samozřejmě zůstal trénink, v různých podobách, na hřišti i mimo něj.

A jak to dopadlo se zdoláním Bezdězu? Předposlední den celé akce jsme vyrazili na kolech pod vrcholek a zbytek vystoupali po svých. Výškového cíle bylo dosaženo ;-).

Za úspěch celého soustředění děkujeme všem, kteří se na jeho organizaci podíleli. V prvé řadě ovšem Vláďovi Beranovi, který byl duší celé akce, od začátku do konce. No, a už se těšíme se na příští ročník.