Mládež

Juniorský oddíl lakrosu při TJ Malešice má nyní přes 40 aktivních mladých sportovců ve věku od 5 do 17 ti let. Naši svěřenci trénují v průběhu školního roku 2-3 krát týdně s tím, že pravidelný úterní trénink (16:00-17:30) v tělocvičně na adrese Rektorská 9, Praha 10 je zaměřen především na všeobecný pohybový rozvoj. Středeční trénink (17:00-19:00) na venkovním hřišti v Heldově ulici je zaměřen především na lakrosové herní dovednosti. Nad rámec těchto pravidelných tréninků pak děti sportují v návaznosti na možnosti využití tréninkové plochy. Vybraní hráči pak trénují individuálně, nebo s dospělým týmem.

Pro pokračování úspěšné tradice našeho oddílu v rámci Tělovýchovné jednoty plánujeme náborové akce na základních školách v Praze 10 – Malešicích, ale i na dalších pražských školách podle působnosti našich členů a hráčů. Pravidelně se účastníme sportovně-společenských akcí pořádaných jak MHMP, tak jednotlivými pražskými částmi (Ladronkafest, Harfandění, atd.). Velmi aktivní jsme především „doma“ v Malešicích, kde se pravidelně účastníme sportovně-společenských akcí pořádaných v Malešickém parku (Aktivní desítka, Malešice v pohybu, atd.). Těchto akcí využíváme k propagaci našeho oddílu, lakrosu a zároveň k náboru nových sportujících dětí. Tato činnost se nám poslední dobou úspěšně daří a počty mladých sportovců se rozrůstají.

TJ Malešice pořádá rovněž tréninková soustředění a letní sportovní tábor. Cílem týdenního letního tábora je zdokonalení herních dovedností jak starších, tak i mladších hráčů a to nejen v lakrosu, ale ve všech sportovně dovednostních činnostech. Pokud to epidemiologická situace dovolí, tak pro příští rok (2021/2022) plánujeme pořádat i víkendová soustředění v našem sportovním areálu v Heldově ulici (Praha 10-Malešice).

Interkros

Dětský tým TJ Malešice se pravidelně již několik let účastní Dětské interkrosové ligy pořádané Českým svazem interkrosu, který je zastřešen Českou lakrosovou unií. V předposledním hraném plnohodnotném ročníku ligy (2018/2019) věkové kategorie do 9 let (U9) pak tým TJ Malešice zvítězil a stal se Mistrem republiky! Obhájil tak titul z předchozího ročníku 2017/2018! Ve věkové kategorii do 11 let obsadil náš tým v tomto ročníku 2018/2019 celkově 5. místo z devíti účastníků, když se mu v jednom turnaji podařilo dostat až do finále.

Na tyto úspěchy naše týmy navázaly v zatím posledním hraném ročníku 2019/2020, který byl však díky pandemii koronaviru podstatně zkrácen. Tým U9 získal bronzové medaile, přestože byl tvořen většinou novými hráči, které se nám podařilo získat v rámci náborových akcí v průběhu roku 2019. V kategorii do 11 let (U11) jsme získali rovněž bronzové medaile a v kategorii U13 pak obsadil náš tým 6. místo (z 10 týmů). Naši hráči získali i individuální ocenění, kdy nejlepším brankařem v kategorii U9 se stal náš Ondřej Polata a titul nejlepšího střelce v kategorii U11 získal Edward Eysselt, když se mu podařilo vstřelit 150 branek v 19 odehraných utkáních této zkrácené sezóny!

Všechny týmy jednotlivých věkových kategorií tvoří výhradně vlastní odchovanci, jež prošli naším tréninkovým systémem.

Boxlakros

Zbraslavský tým s malešickými hráči

S ohledem na skutečnost, že náš klub ještě nemá dostatek mladých hráčů pro postavení vlastního týmu do Juniorské boxlakrosové ligy (JBLL), tak vybraní mladí hráči TJ Malešice hostují v týmu TJ Sokol Zbraslav. JBLL je pořádána celoročně Českým svazem mužského lakrosu, jež je rovněž zastřešen Českou lakrosovou unií. Naši hráči nastupují v této soutěži v kategoriích U11 a U13.