O nás

Winter Lax Cup 2020

Oddíl TJ Malešice je jedním z nejstarších týmů české lakrosové historie a patří historicky mezi nejúspěšnější v České republice. Oddíl obouručného lakrosu byl při TJ Malešice založen v roce 1986 hráči původního skautského jednoručního lakrosu, kteří se rekrutovali především z tehdejších týmů Tois a Medvědi. Od té doby se staly TJ Malešice celkem 9x mistry republiky v box-lakrosu (naposledy v roce 1998) a 8x získaly titul Mistra republiky ve field-lakrosu (naposledy v r. 2011). V roce 2012 se navíc TJ Malešice staly držiteli Ken Galluccio Cupu, což je soutěž pořádaná Evropskou lakrosovou federací a které se účastní nejlepší evropské klubové celky (obdoba fotbalové Ligy mistrů). Malešický tým je zatím jediným týmem z České republiky, kterému se podařilo zvítězit v této mimořádně prestižní soutěži!

Vzhledem k možnosti využívat sportovní areál v Praze 10-Malešicích, ul. Heldova 1, má tento oddíl dobré podmínky pro sportovní vyžití jak dětí a mládeže z bezprostředního okolí, tak se stal vyhledávaným centrem pro další sportovce z celé Prahy. V současné době je tak elitní seniorský tým tvořen hráči z celé Prahy. Pro další rozvoj tohoto týmu je třeba získávat a vychovávat mladé hráče, kteří by navázali na velmi úspěšné období z před cca 10ti let, kdy se juniorský tým TJ Malešice (do 17 ti let) stal mistrem ČR a tehdejší hráči nyní tvoří základ seniorského týmu TJ Malešice. V našem oddílu proto máme na co navazovat a z čeho čerpat!

Dospělý tým se účastní nejvyšší boxlakrosové soutěže NBLL, fieldlakrosové ligy NFLL a účastní se prestižních mezinárodních turnajů, jako např. Memoriálu Aleše Hřebeského (největší box-lakrosový turnaj v Evropě), Winter Lax Cupu, Frank Menschner Cupu, či drážďanského Lax In the Box. V současné době prochází tým generační obměnou, věříme však, že se tým vrátí na úplné výsluní českého a evropského lakrosu.

TJ Malešice, tým do 9 let, mistr republiky 2018/19

Lakrosový oddíl TJ Malešice se prosazuje i v dětských kategorií, kdy se například v roce 2018 stal náš tým do 9-ti let Mistrem republiky v interkrosu a hned další rok tuto trofej obhájil! Počet dětí v dětském oddíle se každoročně rozrůstá a poskytuje tak možnost všestranného sportovního vyžití pro děti a mládež Malešic a okolí.

Začít hrát lakros v Malešicích na našem stadionu (adresa Heldova 1, Praha 10) může ale kdokoliv a v jakémkoliv věku! Všichni budete vítáni!

Prezident týmu:

Vladimír Beran

Trenéři:

Nikolas Adámek
Tomáš Pelikán
Pavel Semerák
Martin Mrlík
Petr Tahal

Kapitán týmu:

Adam Podroužek